SİYAH E-Dergi, “Ateş ve Adalet” Adlı 3. Sayısı İçin İçeriklerinizi Bekliyor

Leyli Sanat Derneğinin 2024 yılı itibariyle yürüttüğü SİYAH (Sanat, İlham, Yaşam, Adalet, Hak) E-Dergi projesi, üçüncü sayısı için hazırlıklarına başladı. Temmuz & Ağustos aylarını kapsayacak olan yeni sayının teması, “Ateş ve Adalet”. Üçüncü sayı; 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü’nde yayında olacak.

Sanatseverler, yazılı ve görsel içeriklerini SİYAH E-Dergi Serbest Köşe bölümü için üçüncü sayıda değerlendirilmek üzere göndermeye bugün itibariyle başlayacak. Tema dahilinde deneme, öykü, şiir, karikatür, illüstrasyon vd. yazılı ve görsel içeriklerin gönderimi; 25 Haziran 2024, 23.59’a kadar içerik gönderim formu üzerinden yapılacak. 

Dergi hakkında detaylı bilgiyi ve içerik gönderim kurallarını buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. 

Son sayıyı okumak için: https://heyzine.com/flip-book/siyahedergi-sayi2-emekveonur 

SİYAH E-Dergi Hakkında

2018’den bu yana sanatta ifade özgürlüğü hak temelli faaliyet gösteren Leyli Sanat Derneği, edebiyat alanındaki çalışmalarını güçlendirerek hem sivil toplum alanına hem de sanat dünyasına nitelikli, çeşitli ve kapsayıcı içeriklerini sunmak için SİYAH E-Dergi’yi hazırlıyor.

SİYAH, hem e-dergideki içeriklerin şekillenmesine hem de e-derginin bağlamının oluşturulmasına katkı sağlayan beş önemli kelimenin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir kısaltma: Sanat, İlham, Yaşam, Adalet, Hak. 

Aynı zamanda SİYAH, Leyli Sanat Derneği ile örtüşen bir kelimedir. Leyli, Arapça’da “gece, geceye özgü, yatılı, kalıcı” anlamlarına gelmektedir. Leyli’yi bütünleyen SİYAH, Leyli Sanat Derneğinin bünyesinde yer almakta ve derneğin yayın platformu olarak faaliyetini sürdürmektedir.

E-derginin genel yayın yönetmenliğini dernek yönetim kurulu sekreteri Seda Hatam Oghly ve dernek yönetim kurulu üyesi Zeynep Tosun; iletişim ve tasarım sorumluluğunu ise Merve Gülmez üstleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir