İçerik Gönderim Kuralları

SİYAH E-DERGİ İÇİN İÇERİK GÖNDERİM KURALLARI

1- Herhangi bir kişinin veya grubun dil, din, ırk, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, yaş, engellilik, etnik kimliğine yönelik ayrımcı ve nefret içeren söylemlere yer vermeyen; bir propaganda amacı gütmeyen içeriklere dergimize kabul edilecektir.

2- Metin türünde gönderilen içeriklerde yazım ve noktalama kurallarına uyulmalıdır. Editoryal düzenleme editör ekibimiz tarafından sağlanacaktır, ancak temel kuralların yazarlar tarafından dikkate alınması beklenmektedir. 

3- Metin içerikleri Word dosyası ile, 12 punto ve Times News Roman yazı stiliyle ve en fazla 1500 karakter olacak biçimde gönderilmelidir.

4- Görsel içerikler, karikatürler, illüstrasyonlar vb. JPG/PNG formatında dergimize kabul edilecektir. Yüksek çözünürlüklü gönderilmesini önemle rica olunur.

5- İçerik gönderen kişiler, kısaca kendilerini tanıtmalı ve tercih ediliyorsa takma isimlerini de paylaşmalıdır.

6- Tüm içerik türleri bir başlık/isim ile gönderilmelidir.

7- Dergimizin içerik formatına ve içerik düzenine uygun içerikler gönderilmelidir. İçerik gönderim formunda içerik türü mutlaka belirtilmelidir.

8- Dergimiz, iki ayda bir sayı yayımlayacaktır. Her sayı, iki aylık süreçte öne çıkan durumları kapsayan kavramlardan oluşan temalara sahip olacaktır. Tüm içerikler, sayının temasına uygun olmalıdır.

9- Siyah E-Dergi’de yayımlanması adına yazılarını bu platforma gönderen yazarlar, gönderdikleri içeriklerin başka mecrada yayımlanmadığını ve yayımlanmayacağını taahhüt eder.

10- İçerik gönderen kişilerin dergimizin sahip olduğu temel değerleri dikkate alması önemle rica olunur. Değerleri okumak için: https://leylisanat.org/siyah-manifesto/

İÇERİĞİNİZİ GÖNDERMEK İÇİN TIKLAYIN!