Sabun Yapım Atölyesi’ne Davetlisiniz!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz Mum Yapım Atölyesi’nde söz verdiğimiz üzere 2 Haziran’da Sabun Yapım Atölyesi’nde tekrar buluşuyoruz! 😍

Dernek üyelerimizden, Rosale Kozmetik’in kurucu ortakları ve anne-kız Esra ve Büşra Güllüoğlu’nun yürütücülüğünü üstleneceği atölyede; sabun yapımının püf noktaları paylaşılacak, kokulu, doğal, farklı renk ve görünüşlerde sabunlar hazırlanıp süslenecek.

Etkinliğimiz fiziksel kapasite gereği 10 katılımcıyla sınırlıdır. Kayıt olmak için Masa uygulamasında yer alan etkinlik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

https://web.masaupp.com/masa-detayi/664be64bed74ada69c169088 

❗Tüm malzemeler atölye eğitmenlerimiz tarafından sağlanacaktır.

 

Etkinlik Detayları:

🗓️ 2 Haziran 2024, Pazar

🕑 11.00 – 14.00

📍 Leyli Sanat Derneği Ofisi

Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. No:64 Bulvar Çarşısı İç Kapı No:91 Kadıköy/İSTANBUL

Görüşmek dileğiyle! 💛

 

Sabun Yapım Atölyesi Neler Sunar?

Leyli Sanat Derneğinin 3 saatlik sabun yapım atölyesi, katılımcılara kısa bir güvenlik bilgilendirmesi ile başlar. İlk olarak, doğal yağlar ve kostik soda dikkatlice karıştırılarak sabun bazı hazırlanır. Karışım uygun kıvama geldiğinde, esansiyel yağlar ve renkler eklenir. Hazırlanan karışım kalıplara dökülür ve hızlı soğutma teknikleri kullanılarak sabunların sertleşmesi sağlanır. Sertleşen sabunlar kalıplardan çıkarıldıktan sonra, süsleme aşamasına geçilir. Katılımcılar, sabunlarını çeşitli süsleme teknikleri ve malzemeleri kullanarak kişiselleştirir. Atölye sonunda, herkes kendi el yapımı ve süslenmiş sabunlarını alarak ayrılır. Uzmanlar her aşamada rehberlik eder ve katılımcıların sorularını yanıtlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir