Leyli Sanat Derneği Deprem Bölgesiyle Dayanışmayı Sürdürmek Üzere Gönüllülerini Arıyor

Leyli Sanat Derneği Deprem Bölgesiyle Dayanışmayı Sürdürmek Üzere Gönüllülerini Arıyor

Leyli Sanat Derneği, şubat ayında gerçekleşen yıkıcı depremlerin ardından bölgeyle dayanışmayı düzenli olarak sürdürmek adına İstanbul’da yaşayan, müzik alanında faaliyet göstermek isteyen gönüllülerini arıyor. Gönüllüler gerçekleşecek tanışma ve oryantasyon toplantısının ardından çalışmalarına başlayacak ve etkinlikler düzenleyecek. Son başvuru tarihi 31 Temmuz.

Derneğin çağrı metni ise şu şekilde:

6 Şubat, hepimiz için kendimizi en çaresiz hissettiğimiz günlerden biriydi. Kimimiz yetkinliklerimiz sayesinde arama kurtarma ekiplerine katılabilmek için seferber olurken kimimiz ise bulunduğu yerelden yardımların en hızlı şekilde toplanıp bir an evvel yerine ulaştırılabilmesi için canımızı dişimize taktık. Ancak hayatın olağan akışı deprem bölgesinden uzakta yaşayanlar için bir süre sonra normale dönse de deprem bölgesinde maalesef yaşanan felaketin izleri hala sıcaklığını korumakta.

Bu aşamada kişilerden kurumlara herkesin gücü oranında depremzedelerle dayanışmasının gerekliliğini görüyor ve bu amaçla yapmak istediğimiz çalışmamızı sizlerle de paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Leyli Sanat Derneği olarak depremzedelerle dayanışmayı örmenin bir yolu olarak müziğin birleştirici gücünü harekete geçirmeyi planlıyoruz. Bu yolda yalnız olmadığımızı bilmenin verdiği güç ile gücümüze güç katmak, beraber üretmek ve bu üretimin çıktısının birilerinin hayatına ufak da olsa katkısı olacağı motivasyonuyla yürüyeceğimiz yolda bize omuz vermek isteyen tüm dostlarımıza çağrımızı yapmak istiyoruz. 

Bizler Leyli Sanat Derneği olarak hali hazırda aramızda bulunan ve bize bu yolda katılmak isteyen tüm müzisyen arkadaşlarımızla kuracağımız kolektif bir müzik topluluğu ile belirli aralıklarla düzenlenecek etkinlikler aracılığıyla az çok demeden elde ettiğimiz geliri depremzedelerle dayanışmak için kullanmak üzere bir yola çıkmayı planladık. 

Bu yolda bize omuz vermek isteyen tüm müzisyen arkadaşlarımıza açık çağrımızdır, sizleri aramızda görmek, bizleri çıkmak istediğimiz bu yolda daha da güçlü kılacaktır. Enstrümanlarımızla, sesimizle çaresizlik duvarının ötesinde buluşmak ve dayanışmayı büyütmek dilekleriyle. 

Gönüllü adayları buradan başvurularını gerçekleştirebilir. Değerlendirmelerin ardından dernek temsilcileri adaylarla iletişime geçecek.

Tüm iletişim  merhaba@leylisanat.org mail adresi ve 0554 185 12 24 nolu telefon üzerinden sağlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir