Pusula Grubu Yeni Şarkısıyla Herkesi Yaşama Davet Ediyor: Boşver Dans Et!

Şarkılarında yaşanmışlıkları ve yaşanamamışlıkları söyleyen bir rock müzik grubu olan Pusula’nın yeni şarkısı platformlarda yerini aldı. 2017’de Gel, 2019’da Rüya, 2020’de Son Şarkım, 2022’de Yaşanmamış Hayatlar şarkılarıyla ses getiren grup, 15 Eylül’de duyurdukları Boşver Dans Et! çalışmasıyla herkesi yaşamaya davet ediyor.

Şarkının klibinde kendisiyle barışamayan, kalabalıkta duramayan ama yalnız da kalamayan, ruhu sıkılmış, melankolik, depresif bir kişiyi canlandıran Dağlar Uygur’un oyunculuğu ve trajikomik sahneleriyle gülümsetirken hüzünlendiren bir senaryo mevcut. Klip ve sözler, benlik algısını ve an’ın kıymetini vurgularken bütün enerjisiyle de umutsuzluğa karşı adeta bir direniş örneği sergiliyor. Yapımcılığını Onur Medya’nın üstlendiği bu ilginç klip, Onur Bozer tarafından Bodrum’da çekildi ve NetD’de yayımlandı.

Sözleri Mehmet Ali Akın’a, müziği Yunus Emre Tokmak ve Mehmet Ali Akın’a ait olan çalışmanın prodüksiyonunda ve düzenlemesinde Yunus Emre Tokmak yer alıyor. Bodrum Zeus Müzik Stüdyosu ve İstanbul Jinxx Productions’da kaydedilen şarkının miksini Anıl Çifter hazırlarken, masteringini Çağan Tunalı tamamladı. Albüm kapağı görseli ise Efe Şirin’e ait.

Muğlalı grup çalışmalarının hız kesmeden süreceğini bildirirken dinleyicilerine hayatın durağanlığına karşı güçlü durmaları için seslenmeye devam ediyor:

“Ses ver susma sende haydi ses ver

Es ver dünya durmuş gibi es ver

Hayat kısa anın kıymetini bilmesin sen”

https://youtu.be/BjejWsvnvb4

pusulamuzik.net

sptfy.com/pusulamuzik

instagram.com/pusulamuzik

youtube.com/pusulamuzik

facebook.com/pusulamuzik

twitter.com/pusulamuzik

Derleyen: Zeynep TOSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir