Leyli-Der Kitaplar ve Sinemaya Yansımaları Okuma Grubu Buluşmasının Üçüncüsü Gerçekleşti

 

Stephen King tarafından yazılan ve Stanley Kubrick tarafından sinemaya uyarlanan Medyum adlı eseri filmiyle beraber değerlendirmek için 29 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilen buluşmanın içeriği ve detayları aşağıdaki gibidir:

29 Ocak 2023 Pazar günü 14.00-16.00 saatleri arasında Rüzgargülü Kitap Kafe’de buluşan katılımcılar, şehrin farklı lokasyonlarından katılım sağlamışlardır. Oturum toplamda 10 kişi ile gerçekleşmiştir. Katılımcıların yarısından azının önceki oturumlarda da bulunduğu gözlemlenmektedir.

Kitabı okumayanların sayısı azınlıkta olup, eserlerin yanı sıra yazar ve yönetmenin tarzlarının kitabı ve filmi nasıl etkilediği de sohbetin odak noktalarından biri olarak öne çıkmaktadır. Kitap ve film arasındaki farklılıklara ve gerek edebiyatta gerek sinemada eserler arası konulara değinilmesi, oturumun içeriğini zenginleştirmiş ve akışa katkı sağlamıştır. Katılımcıların kişisel görüşlerine ek olarak sinema, senaryo, psikoloji gibi alanlarda yaptıkları çözümlemeler de etkinliğe bilgi paylaşımı açısından artı değer katmıştır. 

Etkinliğin son aşamasında ise bir sonraki okuma etkinliğine konu olacak kitap, film; oturumun gönüllü kolaylaştırıcısı belirlenmiştir. Bir sonraki oturumun zamanı da netleştirilerek etkinlik sonlandırılmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir