Etkinliğe Davetlisiniz: Kavafis’in İzinde: Şiir ve Hayat

Leyli Sanat Derneği olarak sizleri Konstantinos Kavafis’in hayatı ve şiirlerine odaklanan özel bir etkinliğe davet ediyoruz. Yürütücülüğünü dernek üyelerimizden Tahircan Gürsoy’un üstleneceği “Kavafis’in İzinde: Şiir ve Hayat” başlıklı bu etkinliğimizde, Kavafis’in yaşamı, şiirlerinde işlediği temalar ve şehirlerin onun eserlerine etkisi üzerine bir yolculuğa çıkacağız. Aynı zamanda Kavafis’in hayatını anlatan belgeseli de seyrederek üzerine sohbet gerçekleştireceğiz.

🔗 Bu keyifli ve anlamlı etkinliğe katılmak için tek yapmanız gereken buradan kayıt sayfasına gitmek. Katılım fiziki kapasite sebebiyle 15 kişilik kontenjanlıdır.

Şiir ve edebiyat tutkunlarını bir araya getireceğimiz bu özel günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Kavafis’in derin dünyasında birlikte yol alalım!

Detaylar:

🗓 9 Haziran 2024, Pazar

⏰ 16.00 – 19.00

📍 Leyli Sanat Derneği Ofisi

Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. No:64 Bulvar Çarşısı İç Kapı No:91 Kadıköy/İSTANBUL

Konstantinos Kavafis Kimdir?

Konstantinos Kavafis (1863-1933), modern Yunan edebiyatının en önemli şairlerinden biridir. İskenderiye doğumlu olan Kavafis, yaşamının büyük bir bölümünü bu şehirde geçirmiştir. İstanbul ve İskenderiye’nin tarihi ve kültürel zenginlikleri, Kavafis’in şiirlerine ilham kaynağı olmuştur. Şiirlerinde genellikle tarih, nostalji ve insan varoluşunun karmaşıklıkları gibi temaları işler. Eserlerinde yer alan imgeler ve motifler, onun derin entelektüel ve duygusal dünyasını yansıtır. Kavafis’in şiirleri, okurları zaman ve mekan ötesine taşıyarak, evrensel insan deneyimlerine dair güçlü ve kalıcı izlenimler bırakır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir