Davetlisiniz: Çocuklar Neden Felsefe Yapmalı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ebeveynlerle birlikte çocuklar için felsefe konuşuyoruz!

P4C, Çocuklarla ve Topluluklarla Felsefe anlamına gelir. Eleştirel, işbirlikçi, yaratıcı ve özenli düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bir pedagojidir. Çocukların kalıpların dışında düşünebilmesini, törpülenen hayal güçlerini canlandırmayı, başkasının fikrini saygıyla dinlemeyi ve özenli bir dille kendi fikrini belirtmeyi, mevcut durumu olduğu haliyle kabullenmemeyi, gerektiğinde sorgulamayı öğrenmelerini hedefler.

P4C düşünme sistemini ebeveyn-çocuk ilişkisine uyarladığımızda çocukların neler düşündüğü ve hissettiği, bir birey olarak hakları ve sorumlulukları, duyarlılıkları ve empati yetenekleri üzerinde çalışmış oluruz. Bu aramızdaki bağı güçlendirirken iletişimi açık hale getirdiği için çocuk ve ebeveynin birbirlerini anlamalarını da kolaylaştırır. Atölyemizde bunları nasıl uygulayabileceğimiz hakkında konuşurken çocuklarla nasıl felsefe yapılacağına da açıklık getireceğiz.

Atölyeye katılmak için Masa uygulaması üzerinden kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Detaylar:

🗓 23 Nisan 2024, Salı
⏰ 14.00 – 16.00
📍 Leyli Sanat Derneği Ofisi
Adres: Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. No:64 Bulvar Çarşısı İç Kapı No:91 Kadıköy/İSTANBUL

Ayşenur Üstüntaş Hakkında:

Hemşirelik okudu. On yıldan fazladır bir kamu kuruluşunda çalışıyor. Kitaplarla arası her zaman iyiydi. Kızı doğduktan sonra çocuk kitaplarıyla da epey vakit geçirmeye başladı. Önce çocuk edebiyatı ile ilgilendi, ardından P4C ile tanıştı. Bu tanışıklık, düşünme sistemini ve çocuklara yaklaşımını kökten değiştirdi. P4C Türkiye ekibinden Çocuklarla Ve Topluluklarla Felsefe eğitimi aldıktan sonra P4C Eğitim Uzmanı oldu. Farklı yaş gruplarından çocuklarla her hafta çevrimiçi atölyelerde buluşup felsefe yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir