Atölyeye Şimdi Başvurun: Senaryo Yazımına Giriş

Leyli Sanat Derneğinin Kadıköy ofisinde yepyeni bir atölye başlıyor! 

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı ve kısa film yönetmeni Ufuk Yeşil’in eğitmenliğini üstleneceği atölye, Mayıs ayında, 4 hafta boyunca ikişer saatlik oturumlar şeklinde gerçekleşecek.

Kontenjanın 12 kişiyle sınırlı olacağı oturumlarda katılımcılar; senaryo yazımına dair temel kavramları, karakter geliştirmeyi, hikaye ve konsept oluşturmayı, yazım tekniklerini öğrenip kısa film senaryoları yazmayı deneyimleyecekler. Aynı zamanda örnek kısa filmler izleyerek, bu filmlerin senaryolarını tartışacaklar.

4 hafta boyunca atölyelerde eksiksiz bulunan katılımcılara, “Katılım Belgesi” takdim edilecek.

Atölye kaydınızı Masa uygulamasından oluşturabilirsiniz.

Link: https://web.masaupp.com/masa-detayi/6632b3b8a81cdf91e3d0b1f0

 

Detaylar:

🗓 13-20-27 Mayıs ve 3 Haziran 2024, Pazartesi Günleri

⏰ 18.00 – 20.00

📍 Leyli Sanat Derneği Ofisi

Adres: Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. No:64 Bulvar Çarşısı İç Kapı No:91 Kadıköy/İSTANBUL

 

Ufuk Yeşil Hakkında:

1995 İstanbul doğumlu Ufuk Yeşil, ortaokul yıllarından beri sinemaya ilgi duymaktadır. Lisede bu alanda eğitim almak istediğine dair fikrini netleştirdikten sonra Kadir Has Üniversitesinde Radyo, TV ve Sinema bölümünü tam burslu kazandı. 3. sınıfta yaptığı ve amatör olarak nitelendirdiği “Evlerden Biri” adlı kısa filmi, YouTube’da 370.000 görüntülenmeyi aştı. Son sınıfta yönetmen Tan Tolga Demirci’nin Deneysel Sinema dersi için hazırladığı Nights of Passion adlı kısa filmle queer sinemaya giriş yaptı ve filmi birçok uluslararası festivallerde gösterildi. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Kadın Çalışmaları ana bilim dalında devam ettiren Yeşil, 2021 yılında Ali İsmail Korkmaz Vakfının “Genç Sanatçı Fonu” desteğiyle Hatay’da yaşayan Dom topluluğunun gençlerine dönüşüm alanı açan Dilden Filme adlı kısa belgeseli yaptı, belgesel iki yarışmada finale kaldı ve ulusal ve uluslararası birçok festivalde seyircileriyle buluştu. Öğretmen Liselerinin son mezunlarından olan Yeşil, aynı zamanda çeşitli okullarda Radyo-Televizyon alanında öğretmenlik yaptı. 2018 yılında sanatta ifade özgürlüğü hak temelli çalışmalar yürüten Leyli Sanat Derneğini kurdu ve halen başkanlığını yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir