Leyli e-Dergiye Erişin!

2018’de bireylerin özgürce kendini ifade edebildiği bir kültür/sanat platformu olarak çıktığımız yolculukta Nisan 2021’de e-dergimiz Leyli-Der’i yayın hayatına sunduk. Leyli-Der; yazmak isteyen, yazan, yazılarını geliştirmek isteyen, kendini sanat yoluyla ifade etmek isteyen herkese açık bir kültür/sanat dergisi olarak; sanat dalları arasında ayrım gözetmeksizin, çeşitli alanlardan gelecek çalışmalara açık, üretimi destekleyen bir dergidir. 2021 temalarıyla kendilerini bulma serüvenlerinde kesiştiğimiz yazarlarımızın içerikleriyle 9 sayı yayımladık. Şimdi de yaşamlarınıza değdiğini düşündüğünüz 2022 temalarından aktarımlar sunmak isteyen içeriklerinizi beklemekteyiz!

Neler yazabilirsiniz?

Aylık temalarımıza uygun şiir, öykü, deneme, inceleme, gezi yazısı, röportaj, kitap tanıtımı vb. türlerde yazılarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Yazılarınızın daha önce başka bir platformda yayımlanmamış olması yeterlidir. İçeriklerde konu sınırlaması yoktur, temalar fikir oluşturmak, ilham vermek amacıyla paylaşılmaktadır.

Yazılarınızı bize nasıl ulaştırabilirsiniz?

Yazılarınızı yazi@leylisanat.org e-posta adresine kendinizi tanıtan kısa bir biyografik yazı eşliğinde ulaştırabilirsiniz.

Yazı gönderimleri için dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Leyli-Der, bireylerin kendilerini sınırlamaya ve sansüre maruz bırakmadan, özgürce ifade edebilmelerine imkân tanıyan bir dergidir. Leyli-Der içerisinde eşit, adil, sömürüsüz bir alan kurgulamaya çalışmaktayız. Dolayısıyla da yazılarınızın teknik açıdan uygun koşulları sağlamasını ve yazarlarımızın içerik bakımından bazı konularda hassasiyet gözetmesini beklemekteyiz.

  • Yazılarınızda yazım, noktalama ve anlatım kurallarına dikkat etmelisiniz. Biçimsel düzen editörlerimiz tarafından sağlanabilir ancak anlatım bozuklukları çokça yapılmış bir yazının düzenlenmesi, yazının editörlerimiz tarafından farklı bir şekilde yorumlanmasına yol açabileceğinden sizler bu konuda dikkatli davranmalısınız.
  • Yazılarınızda herhangi bir kişinin veya grubun dil, din, ırk, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, yaş, engellilik, etnik kimliğine yönelik ayrımcı ve nefret içeren söylemlere yer vermemelisiniz. Bu ifadelere yer veren yazılar dergimizde yer almayacaktır.
  • Yazılarınızı Word dosyası formatında göndermenizi tercih ediyoruz. Fotoğraf, ekran görüntüsü, akıllı telefonların not uygulamaları gibi biçimlerle gönderilen yazılar, tekrar Word dosyasına aktarılması gerektiğinden süreci aksatıyor. Bu nedenle yalnızca Word ile gönderilen yazılar dergimizde yer alabiliyor.
  • Görsel tercihiniz (telifsiz tercih edilmeli) varsa e-postaya ek olarak onu da iletmelisiniz.
  • Yazılarınızı gönderirken kendinizi tanıtmalısınız.
  • Gönderdiğiniz yazılarınız başka bir platformda yayımlanmamış olmalı.
  • Yazılarınızı gönderirken son gönderim tarihini kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Yeni yazıları beklediğimiz tarih de son gönderim tarihi de sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılmaktadır. Belirlenen tarih aralığında yazılarınızı bekliyor olacağız. Son gönderim tarihinden sonra gelen yazılar, o ayın sayısında yer alamayacaktır.

Yazılarınızı gönderdikten sonra süreç nasıl işliyor?

Yazılarınız bizlere e-posta üzerinden ulaştığında editör ekibimiz tarafından incelenir. Hassasiyet gösterdiğimiz konulara aykırı bir durumla karşılaşılmadığı takdirde yayın listesinde yerini alır. Editör ekibi düzenlemesini yapar. Düzenlemelerin son hali tasarım ekibine iletilir. Tasarım ekibi görseller ve son düzenlemelerle dergiyi hazır hale getirir ve dergimiz yayın tarihinde çevrimiçi olarak erişime açılır.

Sorularınıza burada cevap bulamadıysanız yazi@leylisanat.org e-posta adresinden veya sosyal medya hesaplarımızın DM bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Gelin birlikte üretelim!

GÖRSELLERİN ÜZERİNE TIKLAYARAK SAYILARA ERİŞEBİLİRSİNİZ.

Leyli-Der Sayı #10
Leyli-Der Sayı #11
Leyli-Der Sayı #12
Leyli-Der Sayı #13
Leyli-Der Sayı #14
Leyli-Der Sayı #15
Leyli-Der Sayı #16
Leyli-Der Sayı #17
Leyli-Der Sayı #18
Leyli-Der Sayı #19
Leyli-Der Sayı #20