Leyli e-Dergiye Erişin!

Leyli-Der, bireylerin kendilerini sınırlamaya ve sansüre maruz bırakmadan, özgürce ifade edebilmelerine imkân tanıyan bir dergidir. Leyli-Der içerisinde eşit, adil, sömürüsüz bir alan kurgulamaya çalışmaktayız. Dolayısıyla da eserlerinizin teknik açıdan uygun koşulları sağlamasını ve içerik üreticilerinin içerik bakımından belirli konularda hassasiyet gözetmesini beklemekteyiz.

  • Yazılarınızda yazım, noktalama ve anlatım kurallarını göz önünde bulundurunuz. Biçimsel düzen editörlerimiz tarafından sağlanabilir ancak çokça anlatım bozukluğu içeren bir yazının düzenlenmesi, yazının editörlerimiz tarafından sizin aktarmak istediğinizin dışında, farklı bir şekilde yorumlanmasına yol açabileceğinden bu konuda dikkatli ve özenli hareket ediniz.
  • Yazılarınızda herhangi bir kişinin veya grubun dil, din, ırk, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, yaş, engellilik, etnik kimliğine yönelik ayrımcı ve nefret içeren söylemlere yer vermemenizi bekliyoruz. Bu ifadeleri bulunduran yazılar dergimizde yer almayacaktır.
  • Yazılar Word dosyası formatında kabul edilecektir. Fotoğraf, ekran görüntüsü, akıllı telefonların not uygulamaları gibi biçimlerle gönderilen yazılar, tekrar Word dosyasına aktarılması gerektiğinden süreci aksatmaktadır. Bu nedenle yalnızca Word ile gönderilen yazılar dergimizde yer alacaktır.
  • Yazınıza eşlik edecek bir görsel tercihiniz (telifsiz görseller tercih edilmeli) varsa e-postaya ek olarak görseli de ekleyiniz.
  • Daha önce başka bir dergi veya platformda yayınlanmamış yazılar kabul edilecektir.
  • Dergimizin her yıl başında 12 ay için belirlenen 12 teması vardır. Bu temalar içerik üreticileri için bir rehber olması amacıyla belirlenmektedir. Yazılarınızı veya görsel türlerden tercih ettiğiniz eserlerinizi bu tema kapsamında oluşturabilirsiniz.
  • Dergimize herhangi bir görsel veya edebi sanat türünden içeriğinizle başvurabilirsiniz.  Eseriniz; şiir, öykü, inceleme, makale, röportaj, söyleşi, deneme gibi edebi veya öğretici yazın türlerinden biri olabileceği gibi resim, tiyatro, heykel, sinema, bale, opera, müzik gibi görsel/işitsel sanat türlerinden birine dair inceleme, tanıtım, eleştiri, röportaj türünden bir içerik de olabilir.  
  • Leyli-Der, kendisini geliştirmek isteyen ve içerikleri için uygun ortamlar bulmakta zorlanan herkese kapısı açık olan bir sanat ve edebiyat dergisidir. Ancak gelecek olan içeriklerin belirli bir seviyede niteliğe sahip olmasını beklemekteyiz. Gelen içeriklerde yeterli nitelik seviyesi bulunmadığı takdirde, içerik üreticisine içeriğini geliştirebilmesi için gerekli destek ve yönlendirme sağlanacaktır.
  • Eser/içerik başvurusunda bulunurken son gönderim tarihine dikkat ediniz. Yeni içerikleri beklediğimiz tarih ve son gönderim tarihi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılmaktadır. Belirlenen ve duyurulan tarih aralığında yazi@leylisanat.org adresine gönderilen içerikler, o ayın dosyasında yer alabilecek; tarih aralığını kaçıran yazılar ise sonraki ay için değerlendirilecektir. 

 

İçerik gönderiminden sonra süreç nasıl işliyor?

İçerikleriniz bizlere e-posta üzerinden ulaştığında editör ekibimiz tarafından değerlendirmeye alınır. Hassasiyet gösterdiğimiz konulara aykırı olmayan, Word dosyasıyla iletilen, biçim ve içerik açısından belirli bir niteliğe sahip yazılı içerikler -yeterli niteliği de sağlıyorsa-  ayın dosyasına kabul edilir.

Tarafımıza ulaşan görsel sanat türündeki içerikler de editör ve tasarım ekibi ile değerlendirmeye alınır. Hassasiyet gösterdiğimiz konulara aykırı olmayan, yeterli görsel kalitesine sahip olan görseller değerlendirilir. Görsellerin tarafınıza ait olduğu da netleştirildikten sonra ayın dosyasına kabul edilir. Editör ekibi tüm içeriklerin düzenlemesini yapar. Düzenlemelerin son hali tasarım ekibine iletilir. Tasarım ekibi derginin görsel tasarımını ve son düzenlemeleri yaparak dergiyi hazır hale getirir. Dergimiz, yayın tarihinde çevrimiçi olarak erişime açılır.

Aradığınız yanıtlara bu metin üzerinden ulaşamadıysanız yazi@leylisanat.org e-posta adresinden veya sosyal medya hesaplarımızın DM bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Gelin birlikte üretelim!

 

GÖRSELLERİN ÜZERİNE TIKLAYARAK SAYILARA ERİŞEBİLİRSİNİZ.

Leyli-Der Sayı #22
Leyli-Der Sayı #23
Leyli-Der Sayı #24
Leyli-Der Sayı #25
Leyli-Der Sayı #26
Leyli-Der Sayı #27
Leyli-Der Sayı #28
Leyli-Der Sayı #29
Leyli-Der Sayı #30
Leyli-Der Sayı #31
Leyli-Der Sayı #32