Alaylı Ebeveyn Atölyesi Kartal’da!

Alaylı Ebeveyn Atölyesi Kartal’da!

Alaylı Ebeveyn Atölyesi, Leyli Sanat Derneği bünyesinde 2. defa Kartal’da gerçekleşiyor!

“Anne baba olmak zor zanaat”, “Okulu vardı da biz mi okumadık” gibi cümleleri duymuşsunuzdur belki. Hatta öyle olaylara tanık olmuş veya öyle hikayeler duymuşsunuzdur ki “herkes anne baba olmamalı” demişsinizdir içinizden.

Herkes anne baba olmalı mı bilemeyiz ama biz ebeveynler olarak hatalarımızı görüp düzeltme yolları arayabiliriz. Gelin “Alaylı Ebeveyn Atölyesi”nde çözüm yollarını sanat terapisi yöntemlerini de kullanarak birlikte arayalım.

Dört haftalık atölye çalışmasının sonucunda hayalleri ve bunların doğrultusunda hedefleri olan, uygun yol haritasına sahip, farkındalığı yükselmiş, fark yaratabilen ebeveynler için ilk adımları atmış olacağız.

Atölye Bilgileri:

Oturum Tarihleri: 14-21-28 Nisan ve 5 Mayıs Perşembe günleri
Saat: 20.00 – 22.00
Yer: Kartal Ada Kültür Cafe
Adres: Kordonboyu Mah. Özçin Sk. No:22 Kartal/İstanbul

İletişim: 0554 185 12 24

Atölyeye katılım kontenjanlı ve ücretsizdir. Aşağıda yer alan formu doldurduktan sonra kaydınız kesinleşecek, atölye sonunda katılım belgesi sunulacaktır. Tüm sorularınız için ilgili telefona ulaşabilirsiniz.

https://forms.gle/By39mNZGbRnvJmEq9

Atölye Programı:

1. Hafta

HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞ!
“Hayallerin kadar varsın dünyada… Hayallerin varsa yol alırsın, yoksa kalırsın olduğun noktada…”
Ebeveyn olmak kendini çocuklarına adamak olmamalıdır. İnsan olduğumuzu unutmadan, kendi hayatımızın bilincinde olarak yaşamak gerekir. Bunun için ise hedeflerimiz olmalı, hedefler için ise hayallerimiz… Gelin önce hayaller kurup, eksiklerimizi fark edelim; sonra daha sağlam ebeveynler olarak çocuklarımızı yetiştirelim.

2. Hafta

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
Acaba çocuklarımızı yetiştirirken doğru bildiğimiz yanlışlar nelerdir? Bu davranışlarımız çocukların üzerinde nasıl bir etki bırakır. Gelin doğru bildiğimiz yanlışlara hep birlikte bakalım.

3.Hafta

DOĞRU SORULARA DOĞRU CEVAPLAR
Çocuklarımız çok farklı bakış açılarına sahipler. Biz o bakış açılarına göre kendi iletişim becerilerimizi güncellemezsek onlarla iletişim kuramayız. Gelin geleceğimiz ile iletişim kurmak için kendimizi hep birlikte güncelleyelim.

4. Hafta

KENDİNİ İFADE ETME SANATI
Gelin son hafta, 3 haftanın sağlamasını yapalım. Kendimizi nasıl ifade ediyoruz, bakalım. Sözlerimiz nasıl, beden dilimiz nasıl? Birbirimizi puanlayalım.

Eğitmen Oytun Çölok Hakkında

İletişim uzmanı ve danışmanı olan Oytun Çölok altı yıl boyunca York Üniversitesi’nde yönetim teknikleri, İK, iletişim ve kişisel gelişim üzerine dersler vermiştir. Bununla birlikte Marmara Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde iletişim ve kişisel gelişim üzerine ders, eğitim ve seminerler vermiştir. Çölok danışanları ile yaptığı birebir çalışmalar dışında, toplumun farklı kesimlerine ulaştığı atölye çalışmaları da gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*